• Home

Deset letních tipů, kam na výlety v regionu Liptov

1) Pěší túra Kvačianskou dolinou ke mlýnům Oblazy - středně náročná túra krásnou dolinou s pěkným cílem u funkčního mlýna.

2) Pěší túra Prosieckou dolinou - středně náročná túra jednou z nejkrásnějších dolin na Slovensku. Zdatnější určitě zvolí náročnější variantu túry, spojením obou tras Kvačianskou i Prosieckou dolinou do jednoho dne, je to úžasný okruh v nádherném prostředí.

3) Pěší túra Žiarskou dolinou - pěšky nebo na kole - pěkná túra s cílem na Žiarské chatě s možností pokračovat na vrchol hory Baranec. Na chatě je možnost půjčení koloběžky a absolvování adrenalinového sjezdu dolů dolinou

4) Lehká nenáročná procházka z Jalovecké doliny od hotelu Mních pod lesem směrem do Žiarské doliny na chatu Kožiar s kvalitní slovenskou kuchyní

5) Náročnější túra - výstup na Sivý vrch od zastávky Huty - nádherná túra s vrcholem v „kamenném městě“ - Sivý vrch je jeden z nejkrásnějších vrcholů Západních Tater

6) Lanovkou na Chopok - z parkoviště u hotelu Grand v Demänovské dolině nebo z parkoviště Záhradky - doporučujeme za jasného počasí - nádherné panoramata Nízkých, Vysokých a Západních Tater budou pro vás dostatečnou odměnou. Zpátky je pro odvážlivce připraven sjezd na autokárách s kvalitním bržděním. Pokud byste ještě měli sílu a chuť, tak na parkovišti u hotelu Grand je pro vás připraven horolezecký lanový trénink v korunách stromů – Tarzánia a dole při výjezdu z doliny bobová letní dráha Ziarce

7) Po náročné túře nebo procházce je dobré se občerstvit - navštivte minipivovar Brontvay v obci Kvačany nedaleko Liptovske Mary a ochutnejte několik druhů speciálních piv (doporučuji červené Jantár). K pivu si nezapomeňte objednat místní specialitu - pivní sýr s topinkou a česnekem nebo i další speciality, které tento pivovar nabízí. Dopravu z apartmánů můžete řešit na kole, nebo požádejte správce apartmánů o odvoz, rád vám toto umožní.

8) Po náročné túře je dobré si další den odpočinout - máte několik možností: termální koupaliště Bešeňová nebo Tatralandia ( ani jedno nemusíme zvlášť představovat ) nebo vodní nádrž Liptovská Mara - zde můžete prožít zajímavý den - dopoledne na lodi Mara z ATC Liptovsky Trnovec - zajímavá plavba s poutavým výkladem a maximálním pohodlím, odpoledne relax na pláži v autokempinku Liptovský Trnovec, který můžete zpestřit vodními sporty - obzvlášť je možno doporučit absolvování jízdy na vodních lyžích, skútru, nebo nafukovacím banánu! Nebo si můžete půjčit rybářský člun s malým motorem a můžete i s celou rodinou objevovat krásy zákoutí Liptovské Mary - lze jen doporučit - nezapomenutelný zážitek! 

9) Jak zabavit děti a zažít gastronomický zážitek zároveň? Navštivte rybárnu v Liptovské Sielnici! Zde chytne pstruha opravdu každý! Zapůjčení rybářského náčiní je za mírný poplatek a radost z úlovku je neopakovatelná! Po rybaření si nezapomeňte objednat místní specialitu - nakládaného uzeného pstruha - neskutečná pochoutka! 

10) V dnešní uspěchané době je dobré se občas pozastavit a vnímat krásu lidského umu a vůni historie - zkuste zapomenout na každodenní starosti a nasajte atmosféru minulosti v překrásném artikulárním dřevěném kostele ve Svätém Kríži. Tato mimořádná historická památka patří k největším dřevěným stavbám ve střední Evropě. Byla projektována pro 6000 věřících! Poutavý výklad místní kastelánky vám odhalí zajímavou část slovenské historie - období šíření protestantských myšlenek - luteránství.

Věříme, že naše tipy pro vás budou inspirací. Jedná se jen o malou ochutnávku toho, co region Liptov nabízí! Na další možnosti se informujte u správce apartmánů nebo v Infocentru přímo v Liptovském Mikuláši. Region Liptov je jednou z nejzajímavějších turistických destinací ve střední Evropě. Na relativně malé ploše nabízí neskutečně pestrou nabídku aktivního i relaxačního prožití letní i zimní dovolené.